Ľudová skupina Nemcovianka

V súčasnosti má skupina 19 členov, ale rada privíta ďalšie nové tváre, ktoré majú záujem o ľudovú pesničku.

Spevácka skupina sa okrem iného zúčastňuje aj: Krásy životu v Sabinove, Retrojurmak Šafránu, rôznych podujatiach v obci, napríklad deň matiek, úcta k starším, výročie prvej zmienky o obci ale aj na pozvanie v okolitých obciach pri rôznych príležitostiach. Stretáva sa pravidelne raz do týždňa, kde sa pripravuje na jednotlivé vystúpenia.

Otvoriť ľudovú skupinu Nemcovianka
Logo Nemcovianka

Dobrovoľný hasičský zbor

V súčasnosti má dobrovoľný hasičský zbor 28 členov, disponuje motorovou striekačkou PS-15, PS-12, PS-8 a kalovým čerpadlom Heron.

Od roku 2014 je hasičský zbor zaradený do kategórie „C“ celoplošného rozdelenia síl a prostriedkov hasičských jednotiek na území SR. Súčasné hasičské družstvo mužov sa v roku 2015 zúčastnilo takmer všetkých pohárových súťaží v okrese Prešov, na ktorých sa umiestňovali na popredných miestach.

Otvoriť DHZ
Logo Nemcovianka

Futbalový klub Nemcovce

Momentalne mame registrovane 2 druzstva a to dospelých( posobia v 6. lige Prešov ) a mladších žiakov ( 3. liga ).

Klub bol zalozeny v roku 1968 a posobil do sezony 1985/1986 v sutaziach ObFZ Prešov , mal aj dorastenecke druzstvo , a to od roku 1973 - 1977 a aj od roku 1979 - 1982 , najvacsim úspechom acka bolo 1. miesto v 4. B triede , a následny postup vyssie a to v sezone 80/81.

Otvoriť futbalový klub
Logo Nemcovianka

Ako záujmové združenia pôsobia v obci tiež: zväz chovateľov, zväz záhradkárov a včelárov.

Ak Vaša organizácia súvisí s obcou Nemcovce, okres Prešov a chcete umiestniť informácie na tejto stránke, kontaktuje prosím obecný úrad Nemcovce.